Zakończono 8. Letni Bieg Piastów

Kategoria:

Letni Bieg Piastow 2020

W dniach 29 i 30 sierpnia 2020 roku odbył się 8. Letni Bieg Piastów. W sobotę przeprowadzono bieg na 22 i 50 kilometrów. Trasa półmaratonu prowadziła z Jakuszyc na Wysoki Kamień i z powrotem. Dłuższa pętla zwana Jakuszyckim Ultramaratonem została wyznaczona z Jakuszyc na Wysoki Kamień by przez Rozdroże Izerskie i Rozdroże pod Kopą sprowadzić biegaczy ponownie w rejon startu ale z przedłużeniem przez Samolot na Orle i Granicznik. Tam przygotowano niespodziankę polegającą na stromym podbiegu, który zaczyna się po przebiegnięciu 40 kilometrów. Właśnie ta część trasy zadecydowała kto dobiegł do mety a kto zakończył swoją przygodę w tym miejscu.

W niedzielę przygotowano lżejsze, niezwykle widokowe trasy. Pierwsza na 12 kilometrów prowadziła z Jakuszyc na Orle i Granicznik gdzie trzeba było zawrócić i dobiec do mety w Jakuszycach. Druga, również 12 kilometrowa tyle, że przeznaczona dla osób lubiących wędrować z kijkami. Była to trasa Nordic Walking.

Jeśli chodzi o wyniki to na trasie Ultramaratonu (50 km) wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Szopa Karkonosz Running Team a wśród pań zwyciężyła Ewelina Kowalik Fizjobiegacze Szczecin. W sumie bieg ukończyły 253 osoby.

W półmaratonie (22 km) wśród mężczyzn pierwszy był Michał Domowicz Cyklosport, a wśród kobiet Karolina Obstój Muay Running Team. W tym wypadku bieg ukończyło 417 osób.

W Jakuszyckiej Dwunastce zwyciężyli: Karol Frelik LKS Osuchów (mężczyźni) i Karolina Obstój Muay Running Team (kobiety). Tutaj do mety przybiegło 314 osób.

Letni Bieg Piastów cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród uczestników ale także wśród osób i instytucji chcących wesprzeć jego organizację. W tym roku Patronat Honorowy nad biegiem objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Lasy Państwowe oraz Polski Komitet Olimpijski. Sponsorem Generalnym był PKO BP a Sponsorem Głównym KGHM Polska Miedź.

Aby impreza przebiegła bezproblemowo organizatora wsparli partnerzy, którzy swój wkład zaoferowali w różnej formie. Nie zawsze bowiem pieniądze są najważniejsze, czasami ważnym jest wsparcie organizacyjne czy użyczenie potrzebnego w danej imprezie sprzętu. Tym razem partnerami letniego Biegu Piastów byli: Brubeck, PKP Intercity, Termy Cieplickie, interferie.pl, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Miasto Szklarska Poręba, Miasto Jelenia Góra, Związek Gmin Karkonoskich i Jedynka Polskie Radio.

Już niebawem bo 26 września 2020 roku odbędzie się Rowerowy Bieg Piastów. Zawodnicy wystartują w trzech wyścigach: Mini (20 km), Mega (40 km) i Giga (60 km). Oczywiście partnerem w tym wydarzeniu będzie także Związek Gmin Karkonoskich.